Nowa Zelandia to kraina, która za sprawą filmów “Władca Pierścieni” kojarzy się z zielenią i spokojem. Nie jest to błędny odbiór, gdyż kraj ten nade wszystko wyróżnia zapierającą dech w piersiach przyrodą. Co w takim razie warto w nim zobaczyć? W niniejszym artykule czeka Was wycieczka do Nowej Zelandii. Poznacie najważniejsze miejsca, które bez wątpienia pozwolą wam rozkochać się w tym kraju.

Wycieczka do Nowej Zelandii – najważniejsze miejsca

  • Miasto Rotorua

Powietrze pachnące siarką, baseny termalne czy bulgoczące błotem gejzery to znaki rozpoznawcze tego miasta. Nikogo nie powinno dziwić, że obszar ten posiada etykietę uzdrowiska ze względu na prozdrowotne właściwości kąpieli błotnych.

  • Góra Cooka

To najwyższy szczyt w Nowej Zelandii osiągający wysokość 3724 m.n.p.m. Co prawda nie znajduje się on w czołówce pod względem wysokości, ale wspinaczka na niego nie należy do najłatwiejszych. Dlaczego? Ponieważ jego względna wysokość wynosi 2500 metrów. Ta pokryta śniegiem, o ostrych szczytach, góra stanowi wyzwanie dla najwytrwalszych miłośników gór. Jednak nie trzeba się na nią wspinać, aby podziwiać jej nieokiełznane piękno z perspektywy polodowcowego jeziora. 

  • Park Narodowy Fiordland

Płynąc statkiem po rozległych jeziorach w Fiordland zobaczyć można nie tylko fiordy, lecz także skaczące delfiny czy wieloryby. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jest niskie prawdopodobieństwo, że dopisze Wam pogoda, ponieważ jest to najbardziej deszczowe miejsce na ziemi.

  • Wzgórze Te Mata Peak

Znajduje się w okolicy Napier, a z jego szczytu zobaczyć można rozpościerający się zielony krajobraz. Zieleń i świeży zapach traw to wizytówka tego regionu.

  • Wioska Hobbitów

Wycieczka do Nowej Zelandii nie mogłaby być pełna bez odwiedzin słynnej wioski Hobbitów. To właśnie w tym kraju kręcona była słynna trylogia Władcy Pierścieni. Nie trzeba być fanem tych filmów czy twórczości Tolkiena, żeby zachwycić się uroczymi pagórkami, na których znajdują się małe Hobbicie domki. Jest to miejsce, w którym trawa przybiera soczyście zielony kolor, a ogólny klimat przenosi do baśniowego świata.

  • Kaikoura

Miejsce owiane tajemnicą za sprawą niezidentyfikowanych obiektów latających. W grudniu 1978 na niebie widoczne były tajemnicze światła, które stanowią jedną z największych ufologicznych zagadek

To oczywiście zaledwie niewielka reprezentacja cudownych miejsc z tego kraju, ale na początek wystarczy, żeby pojawiła się w głowie myśl: wycieczka do Nowej Zelandii to moje marzenie.

Leave a comment