Chyba każdy słyszał stwierdzenie brytyjskie poczucie humoru? Wyróżnia się ono specyficznymi i absurdalnymi żartami, które najlepiej poznać można przez kinematografię. Jeżeli chcecie przekonać się, co to tak naprawdę znaczy brytyjski humor na ekranie, to koniecznie zapoznajcie się z poniższymi propozycjami filmów i seriali.

Brytyjski humor na ekranie – co oglądać?

Monty Python

To z pewnością dobrze wam znana grupa kabaretowa. Ich sława obiegła cały świat i zgromadziła rzeszę zwolenników. Od początkowych telewizyjnych skeczy po pełnometrażowe satyryczne filmy –  tak zobrazować można sukces tej kultowej trupy o humorystycznym zacięciu. 

Największą popularnością cieszą się poniższe dwa filmy:

Guy Ritchie

Reżyser ten tworzy filmy łączące gatunki, tj. kryminał z komedią. Brytyjski humor na ekranie w jego wydaniu to wielowątkowe opowieści, chaotyczny montaż i niefortunne zabójstwa.

Flagowe filmy z jego twórczości to:

Jaś Fasola i brytyjski humor na ekranie

To brytyjski serial komediowy, ale także wychodząca daleko poza serial persona tytułowego śmieszka. W rdzeniu fabularny serialu stoi oczywiście Jaś Fasola. Humor wypływający z tych produkcji zdefiniować można nie tylko poprzez zabawne, często niefortunne sytuacje, lecz także poprzez zachowanie serialowego protagonisty. Jaś Fasola nie wypowiada żadnych słów i operuje wyłącznie gestami oraz wykrzywioną mimiką.

Aktor wcielający się w Jasia Fasole swoją serialową zachwycił widownię. Przełożyło się to na powstanie dwóch pełnometrażowych filmów o jego powodujących uśmiech na twarzy perypetiach, tj.:

  • „Nadciąga totalny kataklizm”,
  • „Wakacje Jasia Fasoli”.

Jak sami widzicie, brytyjski humor na ekranie ma wiele odcieni. Stanowi to ogromną zaletę, ponieważ można przebierać w propozycjach filmowo-serialowych i wybrać te najbardziej rezonujące z Waszym poczuciem humoru.

Leave a comment