W proces nauki każdego języka obcego wpisana jest regularność oraz systematyczne poznawanie nowych słówek i zasad gramatycznych. Jeżeli szukacie skutecznego i atrakcyjnego sposobu na skrupulatną naukę, to warto skorzystać z dobrodziejstwa, jakim są aplikacje do nauki angielskiego. W dzisiejszym artykule poznacie dwie, cieszące się dużym uznaniem, mobilne propozycje.

Aplikacje do nauki angielskiego

Na rynku dostępne są aplikacje do nauki angielskiego, które skupiają się wyłącznie na słownictwie, jak i takie tłumaczące zasady gramatyczne. Na szczęście w przypadku języka angielskiego możecie wybierać z szerokiej gamy propozycji. Większość z nich jest darmowa, dlatego warto przetestować różne opcje i postawić na tę, która Wam najbardziej pasuje.

Najlepsze aplikacje do nauki języka – cechy

  • możliwość dopasowania poziomu zadań do Waszej znajomości języka,
  • różnorodne formy sprawdzania umiejętności językowych: pisanie, słuchanie, mówienie,
  • opcja pozwalająca na śledzenie postępów,
  • przypominajka w postaci codziennych powiadomień zachęcających do nauki.

Aplikacje do nauki angielskiego – przykłady

Duolingo

Jest to prawdopodobnie najbardziej znana darmowa aplikacja do nauki języka angielskiego (i nie tylko, ponieważ obsługuje ona także wiele innych języków). Stworzona została z myślą o smartfonach, dlatego z łatwością skorzystacie z niej przemieszczając się komunikacją miejską lub czekając w kolejce. Spełnia ona wszystkie wyżej wymienione kryteria jakości. Posiada zadania tematyczne z:

  • tłumaczenia z jednego języka na drugi,
  • pisania ze słuchu,
  • wymowy.

Możecie skorzystać z tej aplikacji także w płatnej wersji premium, w której dozwolone jest popełnianie nieograniczonej ilości błędów, a uciążliwe reklamy znikają.

Drops, czyli aplikacja do nauki słówek

W darmowej wersji aplikacji możecie korzystać z zadań z zakresu słownictwa, trwających 5 minut na każdy dzień. O ile rzeczywiście uczucie się codziennie, o tyle jest to optymalna długość pozwalająca osiągnąć efekty w nauce. A jak wygląda aplikacja Drops? Słowa wyrażone zostały w niej w formie obrazka, a Waszym zadaniem jest dopasować konkretny wyraz do odpowiedniej grafiki. Słownictwa uczucie się tutaj według tematów takich jak sport, podróże czy zakupy.

Na rynku występują też inne aplikacje do nauki angielskiego, np. Busuu, English grammar czy Hello Talk. Koniecznie zapoznajcie się też z ich funkcjami!

Leave a comment