Syrop klonowy, dbałość o bezpieczeństwo oraz przepiękne krajobrazy to cechy wyróżniające Kanadę. Jednak czy wiedzieliście, że w tym kraju znajduje się najdłuższa ulica świata albo miasteczko rodem z westernów? Sprawdźmy zatem, co warto zobaczyć w największym, zaraz po Rosji, państwie na świecie. Przed Wami wycieczka do Kanady, zapraszamy.

Wycieczka do Kanady – najciekawsze miejsca

Kanada to kraj tak ogromny, że obejmuje aż 6 stref czasowych. Takie połacie ziemi mają naprawdę dużo do zaoferowania turystom. Jeżeli wybieracie się do tego państwa, to najlepiej zdecydować się na wynajem kampera, który pozwoli Wam przemierzyć ten kraj w pełni i doświadczyć bogactwa natury. A co warto zobaczyć?

To bez wątpienia najpopularniejsza atrakcja Kanady. Wycieczka do Kanady nie może odbyć się bez doświadczenia majestatu tego wodospadu. Być może wydawało się Wam, że ten cud natury znajduje się wyłącznie w USA? Jednak w rzeczywistości Niagara Falls to trzy wodospady, które usytuowane są na granicy tych państw. Najwyższy z nich – Horseshoe Falls znajduje się jednak po stronie kanadyjskiej. Warto podpłynąć łodzią po to, aby nie tylko zobaczyć z bliska ten wodospad, lecz także posłuchać dźwięków wody odbijających się o taflę rzeki czy poczuć na skórze krople.

  • Icefield Parkway

Jeśli wynajmujecie samochód czy camper, to nie może umknąć Waszej uwadze najpiękniejsza droga w Kanadzie – Icefields Parkway. Łączy ona dwa parki narodowe – Banff i Jasper i liczy około 230 km. Na każdym jej etapie można napotkać rozmaite atrakcje: szlaki, punkty widokowe, jeziora, góry. Można wręcz się przestymulować od zachwytów!

  • Dawson City

Jest to miasteczko, które przeniesie Was do czasów gorączki złota. Nie ma tam asfaltów, a budynki przywodzą na myśl westernowy klimat. Jest to miejsce uwielbiane przez turystów, którzy w ramach atrakcji kupują miski do szukania złota po to, aby sprawdzić swojego szczęścia.

  • Yonge Street

Jest to najdłuższa ulica świata, która znajduje się w Toronto, czyli stolicy Kanady. Jest to prawdziwy raj dla zakupoholików, ponieważ znajduje się na niej cała plejada słynnych sklepów. Jednak nie tylko tym się wyróżnia. Będąc tam, możecie wybrać się do teatru czy poeksplorować Toronto’s Hockey Hall of Fame, czyli największą kolekcję hokejowych memorabiliów.

Koniecznie uwzględnijcie te miejsca na liście po to, aby Wasza wycieczka do Kanady była niezapomniana.

Leave a comment