Australia to kraj, który dla Polaków znajduje się po drugiej stronie globu, przez co wydaje się być niczym ląd na końcu świata. Wycieczka do Australii to nie lada wyzwanie organizacyjne, czasowe i finansowe, dlatego zapewne trapi was pytanie, czy w ogóle warto tam lecieć. W niniejszym artykule poznacie najważniejsze miejsca w tym kraju, dzięki czemu łatwiej będzie Wam podjąć decyzję co do wyjazdu.

Wycieczka do Australii – najciekawsze atrakcje

  • Wielka Rafa Koralowa

Ta największa na świecie rafa koralowa znajduje się przy północno-wschodnim wybrzeżu Australii. Rafa ta liczy ponad 18 milionów lat i składa się na nią m.in. ponad 1625 gatunków ryb, 600 gatunków koralowców, 30 gatunków wielorybów oraz dużo więcej innych morskich stworzeń. Niestety globalne ocieplenie odbija się na różnorodności jej fauny i flory, co sprawia, że wiele z gatunków jest zagrożonych wyginięciem.

Nurkowanie na terenie Wielkiej Rafy Koralowej cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Jeżeli marzycie o poznaniu tego podwodnego królestwa nazywanego 7 cudem świata, to wycieczka do Australii jest opcją idealną dla Was. Nie zwlekajcie z wyjazdem, bo globalne ocieplenie niestety nie jest łaskawe dla tego podwodnego świata.

  • Uluru (Ayers Rock)

Ta samotna czerwona góra o wielu obliczach wygląda zupełnie inaczej w zależności od pory dnia i roku. Znajduje się ona na środku australijskiej pustyni, więc zdecydowanie wyróżnia się na tle płaskiego terenu. Jeśli chcecie ją zobaczyć, to musicie przygotować się na długą podróż samochodem przez nieznane, ponieważ najbliższe większe miasto znajduje się 400 km od tej góry.

  • Dwunastu Apostołów

Jest to grupa wapiennych kolumn stojących w morzu w parku narodowym Port Campbell. Nazwa tego majestatycznego miejsca jest dość myląca, ponieważ kolumn tych nie ma 12 a 9. Niestety ich liczba stopniowo się zmniejsza, gdyż w wyniku działania fal morskich część z nich uległa zawaleniu.

Australia. Co warto zobaczyć?

  • Sydney

Wycieczka do Australii nie odbędzie się bez odwiedzenia najbardziej znanego na świecie australijskiego miasta-Sydney. Opera w Sydney z pewnością jest Wam znana, dlatego będąc w Australii, nie sposób nie przyjrzeć jej się z bliska. Ponadto miasto to tętnim życiem, oferując wiele atrakcji o charakterze kulturalno-rozrywkowym: od zoo przez koncerty po teatr. Ta bogata oferta bez wątpienia zachęca do pozostania w Sydney na dłużej. Ponadto Sydney otoczone jest przez liczne plaże, np. Bondi Beach czy Manly Beach, stanowiące nie tylko istny raj dla surferów, lecz także świetne miejsce na wypoczynek.

  • Wyspa Tasmańska

Wyspa ta słynie z endemicznego gatunku padlinożernych ssaków, tj. diabłów tasmańskich. Ponadto wyróżnia ją niezwykle świeże powietrze i górzyste krajobrazy – można na nie poczuć się z dala od cywilizacji i zasmakować się w spokoju i tzw. slow life.

Leave a comment