W ostatnich latach moda na podcasty zawojowała Internet. Coraz więcej osób słucha ich zamiast radia, dlatego można powiedzieć, że swoim zasięgiem zaczynają przewyższać tradycyjne radiowe audycje. Stanowią one zarówno rozrywkę, jak i sposób na pozyskanie wiedzy czy osłuchanie się z językiem. W dzisiejszym artykule poznacie najciekawsze podcasty anglojęzyczne dla osób znających bardzo dobrze język angielski.

Najciekawsze podcasty anglojęzyczne – subiektywna propozycja

Andrew Huberman jest profesorem neuronauki na Uniwersytecie Stanford. W swoim podcaście podejmuje tematy dotyczące zdrowia, kreatywności czy związków międzyludzkich w świetle badań naukowych. Jego celem jest przekazanie wiedzy i wyposażenie słuchaczy w informacje na temat połączenia mózgu z resztą ciała. Jest to gratka dla wszystkich miłośników nauki i osób, które chcą osiągnąć zdrowie i długowieczność.

To idealna propozycja dla wszystkich techno-nerdów. Trzech prowadzących dyskutuje na temat technologii czy programowania. Jeżeli interesują Was nowinki i zagwozdki ze świata technologii, to się nie zawiedziecie.

Wszyscy filmomaniacy będą zachwyceni tym podcastem. Jak sama nazwa wskazuje, jest to propozycja dla ludzi, którzy uwielbiają oglądać jeden film wiele razy i analizować jego każdy element. Prowadzący biorą pod włos niektóre filmowe sceny i zanurzają się w wielopłaszczyznowe interpretacje. Nie brakuje tu humoru i inteligentnego zacięcia.

Alanis Morissette to zapewne dobrze Wam znana piosenkarka, ale czy wiedzieliście, że prowadzi ona również swój podcast? W audycjach posłuchać możecie rozmów Alanis z różnorodnej maści specjalistami od zdrowia, np. psychologami czy neurobiologami. Celem tych rozmów jest poznanie opinii ekspertów na temat traumy i sposobów na uleczenie ciała i psychiki.

Poznaliście już najciekawsze podcasty anglojęzyczne, dlatego teraz pozostaje Wam sprawdzić czy rzeczywiście są warte słuchania. 

Leave a comment