Nauka języka to nie tylko uczenie się słówek czy poznawanie zwrotów, lecz także osłuchiwanie się z ich brzmieniem. Skuteczna edukacja wyróżnia się także regularnością, bo bez codziennej praktyki trudno o efekty. Dlatego świetne rozwiązanie stanowić będą audiobooki po angielsku. Możecie słuchać ich na słuchawkach każdego dnia, wykorzystując “wolny” czas podczas spacerowania czy jazdy tramwajem. Sprawdźmy zatem dlaczego warto słuchać.

Audiobooki do nauki angielskiego

Obecnie na rynku występuje wiele audiobooków przeznaczonych dla osób uczących się języka angielskiego. Oznacza to, że zakupić można specjalne serie książek, np. od wydawnictwa Macmillan czy Edgar. Są to audiobook po angielsku w wersji uproszczonej np. klasyki literatury, o różnych poziomach trudności. Dlatego możecie wybrać wersję dostosowaną do swoich umiejętności.

Interesującą propozycję stanowią także książki do nauki języka w wersji audio. Posiadają one specjalnie przygotowane lekcje o różnych poziomach zaawansowania i zakresach tematycznych. Ciekawą pozycją są audiobooki po angielsku English on Holiday czy Easy English. Angielski dla zapracowanych.

Szkopuł polega jednak na tym, że książki te z reguły trzeba kupować pojedynczo. Odbiera nam to możliwość przetestowania ich jakości czy sprawdzenia, czy dana tematyka w ogóle nas interesuje. Na szczęście istnieje dobra alternatywa, czyli aplikacje z audiobookami, np. bookbeat, audible czy storytel. Miesięczna subskrypcja jest dużo tańsza niż poszczególne kupowanie książek. A co możemy znaleźć na tych serwisach?

Książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych! Pamiętajcie o tym, aby przed wyborem wziąć pod uwagę Wasz poziom języka oraz potencjalną trudność książki.

Dlatego najlepiej postępować w następującym kluczu:

  • Książki dla dzieci – dla początkujących (A2)
  • Książki young adult- dla średniozaawansowanych (B1/B2)
  • Literatura beletrystyczna czy poradniki- dla zaawansowanych (C1)
  • Klasyka literatury – dla osób zaawansowanych (C1/C2)

Oczywiście nie zawsze wszystko się rozumie. Jednak jeżeli się przemorzecie i pokonacie tą spotykaną na początku blokadę, to bez wątpienia odnajdziecie dużo przyjemności w słuchaniu audiobooków po angielsku.

Audiobooki po angielsku – zalety

Słuchanie książek jeszcze nigdy nie było tak proste! Dlatego warto skorzystać z tego łatwo dostępnego kanału, który zapewnia szereg korzyści, nie tylko językowych:

  • Łatwa dostępność gdzie i kiedy chcesz. Audiobooków można słuchać w drodze, podczas ćwiczeń, sprzątając, gotując, itd. – możliwość jest do wyboru do koloru.
  • Nasza praca często polega na korzystaniu z komputera, co sprawia, że męczą się oczy. Audiobooki stanowią miłą odskocznię.
  • Brak obrazów pobudza wyobraźnie i rozwija kreatywność.
  • No i oczywiście audiobooki po angielsku pozwalają osłuchać się z językiem, są zastrzykiem nowych słówek czy zwrotów. 

Leave a comment